Metodologie APAC

Metodologie APAC se zrodila a vyvinula v 70. letech v Brazílii a nachází postupně uplatnění v dalších zemích.

Metodologie APAC funguje na principech restorativní justice a křesťanství. Odsouzení jsou ubytováni v malých vězeňských komunitách, jsou civilně oblečeni a procházejí náročným programem, který se skládá z celodenního pracovního zapojení a vzdělávání. S odsouzenými pracují zejména dobrovolníci. Velký důraz se klade na vztahy, estetiku prostředí a čistotu. Pravidla věznice jsou nicméně přísná a jejich porušení znamená návrat do běžné věznice. V současné době prochází v Brazílii programem APAC na 5 000 odsouzených.

Metoda APAC dosáhla pozoruhodných úspěchů jakými jsou zvyšování osobní odpovědnosti odsouzených, ochrana společnosti, pomoc obětem a rodinám vězňů.

(foto z brazilských APAC věznic)

Konference APAC

Od 19. – 20. října v Praze proběhla mezinárodní konference APAC. Pořádáli jsme ji ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR, pod záštitou Ministra spravedlnosti ČR

Součástí konference bylo představení konceptů, metod a zkušeností nejen z Brazílie, ale také z Německa a Nizozemska.

Celá konference byla streamována v češtině, angličtině i portugalštině, na záznamy z obou konferenčních dní je možné se podívat na našem YouTube.

Konferenční brožuru včetně programu, medailonků jednotlivých řečníků a fotek z brazilských věznic APAC si můžete prohlédnout jak v češtině, tak v angličtině.

Záznam konference

Záznam konference v češtině čtvrtek 19.10.2023:

Conference in English Thursday 19th October 2023:

Conferencia em Portugues 19.10.2023:

Pátek 20.10.2023:

Thursday 20th October 2023:

20.10.2023:

Foto z konference

Aktuality