Dopisování s odsouzenými

Služba dopisování funguje v Mezinárodním vězeňském společenství od roku 2010 a jsou do ní zapojeny desítky dobrovolníků.

V dopisech odsouzeným píšeme o dění za zdmi věznice, v případě zájmu poskytujeme praktické rady ohledně výstupu z VT, psychicky odsouzené podporujeme a pokud mají zájem, předáváme jim naději v Ježíši Kristu.

Dopisování je ze strany dopisovatele anonymní a soukromí dopisovatele je přísně chráněno. Mělo by být vedeno v přátelském duchu – jako mezi kamarády. Když se toto podaří, tak je to to nejcennější, co pro odsouzeného může být.

Snad největší odměnou je pro nás upřímné poděkování od odsouzeného, když přiznává, že mu nikdo jiný nepíše a ani nevolá.

Asi si nikdo z nás neumí představit, jaké to je být zavřený mezi čtyřmi zdmi bez možnosti si  vyjít do přírody, být s někým blízkým, zažívat běžný život. Čas plyne ve vězení jen velmi pomalu.

A i když se nám podaří chmurné chvíle vězněného rozptýlit a prozářit dopisem třeba jen na pár hodin, víme, že má dopisování svůj hluboký duchovní (a terapeutický) smysl. Odsouzený přestává být na svůj problém sám. Někomu na něm záleží, někdo do něj investuje čas a zájem.

V posledním roce přibývá odsouzených, kteří mají zájem o dopisování. Pokud byste cítili, že se chcete také zapojit do služby dopisování, prosím kontaktujte nás skrze formulář, viz tlačítko níže.