Andělský klub

Andělský klub je volnočasový klub pro děti odsouzených rodičů

Scházíme se pravidelně jednou za  týden v Brně a České Lípě. A jsme hlavně spolu.

Snažíme se vytvořit prostředí, kde si děti mohou společně hrát, učit se, vyrábět a taky si najít kamarády. Děti bereme na výlety, do kina, na výstavy, do přírody. Prostě společně děláme věci, co nás baví. Zároveň dětem, které nemohou za osud svých rodičů, nabízíme v klubu bezpečné prostředí pro sdílení informací a také toho, co je trápí nebo těší. Snažíme se je naším přátelským a laskavým přístupem motivovat, povzbuzovat a především dávat najevo, že nám na nich záleží a že mohou v životě dokázat všechno, co si přejí.

V rámci Andělského klubu nabízíme také doučování dětem, které mají potíže v konkrétních předmětech ve škole.

Pro bližší informace o Andělském klubu v Brně můžete kontaktovat Marii Láskovou (marie.laskova@mvs.cz).

Pro bližší informace o Andělském klubu v České Lípě můžete kontaktovat Andělu Jiráskovou (andela.jiraskova@mvs.cz).

Ambasadorka projektu

Ambasadorkou projektu je Barbara Kanyzová, zpěvačka, skladatelka a textařka.

Pro děti bychom měli dělat vždy maximum, ať jsme či nejsme rodiči. Každý člověk, který je na počátku svého života, potřebuje především lásku, bezpečí, pochopení, podporu a zázemí. Bez těchto životně důležitých aspektů se dítě dobře nerozvíjí a často velmi trpí. Odloučení od jednoho z rodičů, či dokonce obou, je pro dítě velmi traumatické.
Věřím, že pomoci může kdokoliv z nás. Chci tím říci, že toto téma se týká nás všech, každého z nás, proto nenechávejme „naše“ děti, naše pokračovatele, aby jakkoliv strádaly. Věřím, že je v našich silách alespoň zmírnit jejich trápení a pomoci jim z těžké minulosti či současnosti do jejich mnohem optimističtější budoucnosti.

Velice děkujeme Barbaře za její podporu!

Fotografie

Každé dítě má svůj příběh.

Každé dítě potřebuje radost.

Aktuality