proč Zpátky do školy?

Nákup přezůvek, aktovek, sešitů, psacích potřeb… Začátek školního roku je finančně náročné období pro všechny rodiče. A co teprve pro rodiny, kde se o děti stará jen jeden rodič, babička nebo náhradní rodiny, protože je rodič dítěte ve vězení?

Cílem našeho projektu je pomoci rodinám vězňů s finančním výdajem za školní potřeby na začátku školního roku pro děti školou povinné. Tím, že nebudou znevýhodněné, tak se předejde posměškům a šikaně ze strany spolužáků. Zároveň kvalitní pomůcky a vybavení podpoří jejich vztah ke vzdělání obecně  – nebudou se stydět chodit do školy, budou mít motivaci, aby do školy skutečně docházely a tím měly lepší výsledky.

Věříme, že vzdělání hraje velkou roli v tom, jakým směrem se budou ubírat v budoucnu a zda nepůjdou ve stopách svých rodičů.

slova koordinátorky

Začalo to nevinně. V roce 2020 se nás rodiče dětí z Andělského kempu ptali, jestli nemáme nějaké použité batohy či penály, protože nemají dostatek financí na pořízení věcí do školy pro své děti. Oslovili jsme vedoucí z kempu, kteří neváhali ani minutu a do pomoci se zapojili. V loňském roce už jsme podpořili přes 60 dětí, kterým jsme nakoupili přezůvky, penály, výtvarné balíčky nebo potřeby na geometrii.

Kristýna Vozdecká – koordinátorka projektu Zpátky do školy

jak to funguje?

Vybíráme rodiny z našich projektů, nebo se nám mohou rodiny samy hlásit. Ke každé rodině přistupujeme individuálně a zjišťujeme její potřeby a co si nemohou dovolit pořídit. Dětem nejčastěji pořizujeme aktovky, batohy, penály, přezůvky, psací, výtvarné a geometrické pomůcky.

Projekt je určen pro děti od 6 do 15 let. V případně nutnosti jsme schopni podpořit i studenta střední školy.

Veškeré náklady jsou hrazeny z finančních darů a grantů. Chcete také přispět na projekt Zpátky do školy? Jakoukoli částku zašlete na náš sbírkový účet číslo 250 147 2785 / 2010.

Zpátky do školy 2021

Aktuality